Eylül 2018

Eylül ayına belki biraz yorgun ama biraz daha pozitif bir havada başlıyoruz. Bu ayın astrolojik göstergeleri şöyle:

 • Mars Eylül ayı başında durakladı ve ileri hareketine başladı. Artık biraz daha enerjik ve malesef ilerleyen günlerde biraz daha agresif olabiliriz.
 • Merkür hızlanmaya başladı. İletişimimiz biraz daha hızlı, belki biraz daha fazla gezip tozmaya başladık.
 • Merkür 5 Eylül’de Başak burcuna, 21 Eylül’de Terazi burcuna giriyor. Bu ay içinde Neptün ile karşıtlık içinde olacak. Gündelik hayat ve detaylar konusunda daha titiz olduğumuz, verimli çalışacağımız kalıcı şeyler yapabileceğimiz bir dönem. 21 Eylülden sonra daha çok iletişim ve bağ kurma anlamında bize yardımcı olacak.
 • Satürn ayın başında duraklamaya girdi. Duraklama haritanızdaki Satürn yerleşimine göre enerjinizi bir miktar geri çekebilen bir durum olsa da, 6 Eylül’den sonra düzgün hareketine başlayacak olması artık bir takım ciddi konularda harekete geçebileceğinizi gösteriyor.
 • Venüs Akrep burcuna geçiyor 9 Eylül, 12 Eylül’de Uranüs’le karşıtlık içinde. (açı kesinleşiyor, bu arada Mars’la karesi de devam ediyor). Bu filmi daha önce de görmüştünüz ama genel olarak derin ilişkiler, bağlar konusunda kaçtığınız bazı şeylerle dersinizi alarak tekrar yüzleşmek durumunda kalabilirsiniz.
 • 11 Eylül Mars Kova burcuna geçiyor. Nihayet sıkışmış enerjinizde bir rahatlama olacak, ama Mars’ın Güney Ay Düğümü ile birleşmeye gittiği bu dönem, kazalar, ve kavgalara davetiye gibi, dikkatli olun.
 • Jüpiter-Plüto sekstili 12 Eylül. Bu iki ağır gezegenin birbiriyle bağlantısı uzun zamandır devam etse de bu açının kesinleştiği, kozmik anlamda golün gelebileceği tarih. Büyük, gizli, derin güçlerin etkisini hissedebilirsiniz hayatınızın bir alanında.
 • Mars -Uranüs karesi 18 Eylül. Bu da saatli bomba gibi bir tarih. En iyisi meditasyon yapın sakin kalmaya, patlamamaya, kimseyi kırmamaya çalışın.
 • 21 Eylül Merkür ve Güneş Terazi burcunda 21 Eylül. Doğum gününüz kutlu olsun Terazi’ler.
 • Mars-Güney Ay Düğümü birleşimi 26 Eylül. Bu dönemde Mars pek verimli veya hayırlı çalışmayacak. Geçmişinizden gelen bir takım erkek figürler ile karşılaşmalar veya yüzleşmeler olabilir.
 • Plüto düzgün harekete geçmek üzere duraklar 30 Eylül.

Eylül ayına toprak elementinde bir büyük üçgenle giriyoruz, Uranüs Boğada retro, Güneş Başak burcunda ilerlemeye devam ediyor, ve Satürn Oğlak burcunda retro. Ay boyunca sürecek temalarımız, Uranüs-Satürn üçgeni ve Jüpiter-Neptün üçgeni. Ayın ilerleyen günlerinde Büyük üçgende Güneş’in bırakacağı yeri Merkür dolduracak.

Hayatımızda kurmak istediğimiz temelini atmak istediğimiz şeyler konusunda bir destek ve itilim içinde olacağız bu dönemde. Bu konuda yaratıcı fikirlerimiz planlarımız olsa da bunlar bir şekilde adım atmadan içimizde büyümeye devam ediyor. (Uranüs ve Satürn’ün geri harekette oluşu harekete geçmek için doğru zamanın henüz gelmediğine bir süre daha beklenmesi gerektiğine işaret ediyor). 6 Eylülden sonra biraz daha olumlu bir döneme geçiş yapacağız.

Ay boyunca Jüpiter-Neptün üçgeni ise yine bazı konuları büyütme abartma, yanlış algılama potansiyelimizin işaretçisi. Yine neredeyse Eylül ayı boyunca sürecek olan Mars-Güney Ay düğümü birleşmesi yine bize kavgalar, ani kızgınlıklar ve kazalar konusunda uyarıyor. (Yukarıdaki tam birleşme tarihini de not alın)

BAŞAK BURCUNDA YENİ AY

9 Eylül’de gerçekleşecek Başak yeni ayında Finlandiya ve Türkiye için Boğa burcu yükseliyor. Jüpiter ise tam alçalan noktasında. Anın haritasında yeniay 5. evde gerçekleşiyor. Genel olarak hepimize yaratıcılık, kendimizi ortaya koyma, belki çocuklar, belki aşk konularında yardımcı olurken, dönemin Plüton ve Satürn etkisiyle gelecek sert etkilerine karşı dikkatli olmakta fayda var. Bu yeni ay Finlandiya için bir nebze daha olumlu ve pozitif çalışırken, Türkiye için gerilimler daha sert.

Yeni ayın tam karşısında yer alan geri hareketteki Neptün net ve somut kararlar almaya çalışırken, detaylara ve somutluğa odaklanmamız gerekirken kafamızı dağıtan gerçekçi olmayan hedeflerimize işaret ediyor olabilir.

Bu yeni ayda genel etki olarak, belki ilişkilerde kontrolü biraz karşı tarafa bırakmayı tercih ettiğimiz, kalıcı olan şeyleri ve işlerimizde süreklilik aradığımız bir dönemdeyiz. Her ne kadar sakin ve güvenli bir şekilde değişikliğe direnecek olsak da, mali konularda, kariyerimizde belki uluslararası konularda ani değişiklikler getirebilir. Riskler barındırsa da bu dönem işe dair yaratıcılık, hayaller, büyüme niyetinin belki sıkıntı veren yöneticilere rağmen pozitif çıktılar verebileceği bir dönem.

Partner ilişkilerinde tuhaf gerilimleri kavgaya dönüştürmeden atlatmakta zorlanabiliriz. Her ne kadar kontrolü karşı tarafa bırakmış, partnerimizi biraz gözümüzde iyimserce abartmış olsak da, bu durum içimizde bazen öfke bazen, anlamlandıramadığımız tuhaf patlamalar şeklinde yansıma bulabilir.

Çılgınca bir kararlarla dış görünüşünüzde yapacağınız değişiklikler an meselesi. Etrafınızdakiler beğense bile sonuç sizi tatmin etmeyebilir, aman dikkatli olun.

KOÇ BURCUNDA DOLUNAY

Koç burcu dolunayı, yeni ayda niyetlendiğimiz işlerin ne şekilde nihayetlenebileceğini gösteriyor.  Dolunay haritasında Başak burcu yükselirken dolunay 2-8 aksında gerçekleşiyor. Bu dönemde mali konulara dikkatimizi çekerken, daha titiz ve detaycı bir ortama işaret ediyor. Partnerin kaynakları konusunda sorunlarla karşılaşılabilir. Dolunay’a Tkare ile eşlik eden Satürn, bir şekilde kaynaklarda tutumluluğa gidilmesi vurgusu taşıyor, keyiflerde aşırıya kaçmamayı işaret ediyor.

Bu dönemde kazalara karşı dikkati elden bırakmamakta fayda var. Bir şekilde sağlık problemleri nedeniyle giderlerimiz olabilir. Bir şekilde gündelik hayatta kavgaya bulaşmadan durmakta zorlanabiliriz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.